Арда (Кърджали) се завърна в Топ 3 на Втора лига, след като победи с 3:1 като гост Черноморец (Балчик). Двубоят бе от 23-ия кръг на първенството.

Така тимът на Стамен Белчев събра 44 точки и изпревари с една ЦСКА 1948.

Резултатът на стадиона в Балчик откри Венцислав Христов в 42-ата минута. Удар на Веселин Марчев рикошира в Генади Луго и срещна гредата. Топката стигна до Христов, който на празна врата не сбърка.

В 51-ата минута Валентин Йосков изравни след центриране на Виктор Митев и удар с глава.

Арда отново излезе напред в резултата в 81-ата минута. Тогава Ахмед Осман получи отличен пас от Ивайло Найденов и с удар в обратния ъгъл вкара за 1:2.

Крайният резултат оформи Пламен Крумов от пряк свободен удар. Защитникът технично прехвърли стената и се разписа за 1:3.