Отборът на Арда (Кърджали) постигна зрелищна победа с 5:3 над младежкия отбор на украинския гранд Шахтьор (Донецк) в контрола в Турция.

Срещата предложи доста попадения, както и няколко греди, а с дебютно попадение за кърджалийци се отчете новото попълнение от Левски - Ивайло Найденов.

След първия половин час Арда водеше с класически резултат 3:0 след два гола на Веселин Марчев (4, 30) и един на Ивайло Найденов (12).

Украинците обаче успяха да намалят преднината на кърджалийци с попадения на Крискив (43) и Кашук (65).

Коконов обаче направи 4:2 малко след гола за украинците, но Мудрик в 72-ата минута отново върна интригата. Димитър Законов оформи крайния резултат 5:3 десетина минути преди края на мача.

Арда: Караджов, Чанев, Стоев, Найденов, Кръстев, Плахов, Бенгюзов, В. Христов, П. Христов, Коконов, Марчев

Шахтьор U21: Кучеренко, Конопля, Мате, Семениких, Холод, Шейх, Кристив, Мудрик, Топалов, Кашук, Кулаков

Ивайло Найденов вече тренира с отбора на Арда (Кърджали)