Струмска слава (Радомир) направи равенство 1:1 срещу Спортист (Своге) в мач от 7 кръг на Втора лига. Ето какво каза старши треньорът на Славата Анатоли Нанков пред официалния сайт на Струмска слава:

-Господин Нанков, трети пореден мач без загуба...

-След двете поредни победи, този път равенство срещу гостите от Своге. Искаше ми се да победим, но Спортист е отбор с доста опит, имат опитен треньор в лицето на Георги Чиликов и класирането им към момента не отговаря на потенциала, с който разполагат.

-Оценката ви за представянето на вашите футболисти?

-Разделихме си по едно полувреме с противника. Момчетата от Своге играха по-добре през първото полувреме - това е истината. Влязоха в двубоя по-мобилизирани. Ние играхме по-добре през втората част и можеше и да спечелим, но равенството наистина е реалният резултат. Искам да отдадем заслуженото и на гостите, затова казвам, че равният е резултатът, който приляга на тази среща.

-За разлика от някои други мачове, съдийската тройка начело с Мартин Марков сякаш се справи на ниво?

-Да, поздравявам реферите, защото смятам, че се справиха с двубоя. Нямам никакви забележки към тях, бяха на ниво.

-Имате ли футболисти, които не може да използвате?

-За съжаление втори пореден мач един от най-опитните ни в състава - Мартин Костов, не може да играе. Има вирусно заболяване. Тренира ден преди мача със Спортист, но не успя да се възстанови напълно. Надявам се искрено да бъде готов за гостуването на Янтра в следващия кръг.

-Въпреки топлото време, отново имаше подкрепа от трибуните.

-От сърце благодаря на всички, които дойдоха да ни подкрепят в горещото време. Всички ще се постараем да ги радваме с още добри резултати.