След грандиозния скандал на мача Локо (Мездра) - Миньор, на който асистент-реферът Нешко Маринов бе ударен с камък в главата и крака, "Топспорт" се свърза с главния арбитър Анатоли Дончев.

Въпреки че на съдията му бе забранено да коментира, той се съгласи да разкаже какво се е случило на колегата му Нешко Маринов в 69-ата минута при резултат 1:0 за домакините от Локо (Мз).

След като разбра за версията на Миньор, според която камъните не са хвърлени от пернишките фенове, реферът остана доста учуден: "Те са страна в случая, нормално е да се защитават. Така им отърва на тях. Има заключение, епикризи, може ли един доктор да лъже? Да благодарим на Господ, че големият камък не попадна в главата на Маринов, защото той си умираше на място. Ако не е бил уцелен, за какво ще прекратявам мача? Да не си мислите, че на мен ми е хубаво да пиша доклади и т.н. Вие не знаете какво беше на трибуните, гостите от Перник не спряха да чупят и хвърлят бомбички, седалки и камъни 70 минути.

За това разбира се са виновни домакините, които не създадоха никаква организация. Не може агитките и на двата отбора да са настанени в един сектор. Нямаше никакъв пропускателен пункт. Когато двата рейса от Перник дойдоха в Мездра, нито един полицай не провери феновете за нищо. Те всички до един бяха пияни. Хвърляха бомбички в краката на полицаите, а те стояха и не реагираха. В 69-ата минута единият камък уцели колегата в левия крак, а друг - по-малък, в главата. Веднага прекратих мача и го качиха на линейка, за да го закарат в болницата. Докторът още на стадиона каза, че кръвното му е 90/60. Маринов не знаеше на кои свят е, беше пребледнял целия. За един хонорар ще ни пребият по стадионите. Това не е футбол, още в първия кръг започнаха скандалите. Държавата ни за нищо не струва, как да продължаваме да я караме така. Възмутен съм", добави Дончев.

Пострадалият Нешко Маринов бе изписан от болницата в Мездра по негово настояване вчера. Лекарите били категорични, че тъч-реферът трябва да остане поне 24 часа в клиниката, но той напирал да се прибере в Свищов. Дончев е откарал с личния си автомобил колегата си в дунавския град.