Академик (Сф) победи с класическото 3:0 Чавдар (БСл), информира "7 дни спорт". Ако не бяха множеството пропуски, домакините спокойно можеха да запишат и двуцифрен резултат. Това бе първа победа за Академик от 8 кръга насам. Начело на отбора дебют напрaви треньорът Боби Котев.

Академик се настани в половината на гостите още от първите минути. В 29-ата Божов навлезе в наказателното поле, излъга вратаря и пусна топката пред вратата, но нямаше кой да я засече. Само две минути по-късно Пилитов бе най-съобразителен при едно меле и откри резултата.

През втората част положенията се заредиха едно след друго. Фрапиращи пропуски направиха Йонков, Станев и голмайсторът Пилитов. Едва в 78-ата логичното се случи и Божов наказа гостите от Бяла Слатина за втори път.

Пет минути преди края вратарят на Чавдар Андонов направи детинска грешка, като изрита нескопосано топката в краката на Пилитов. Той не сгреши и оформи крайното 3:0. В продължението на срещата пък Траянов оспорва съдийско решение и получи жълт картон. Той обаче продължи да псува рефера Костадинов и бе изгонен. Това вбеси играча и той нападна да бие съдията, но с мъки бе усмирен от съотборниците си.