Академик (София) се наложи с 2:0 като домакин на Септември (Симитли) в двубой от 23-ия кръг на Западната "Б" група в град Елин Пелин. "Студентите" стигнаха до успеха след попадения през второто полувреме. През първата част домакините изпуснаха няколко добри възможности, като най-активен в това отношение бе Георги Амзин, който не успя да се разпише на три пъти. В самия край на първата част, гостите от Симитли нацелиха греда чрез голмайстора си Калоян Стоянов.

През втората част Радко Мутафчийски откри резултата след центриране от корнер на Владимир Бахъров в 67-та минута. Шест минути по-късно Петко Петков открадна топката от бранител на Септември и излезе сам срещу Васев. Нападателят на "студентите" майсторски прехвърли Васев и реши мача. Неприятна контузия получи ветеранът Димитър Коемджиев, който почти сигурно пропуска следващия мач на отбора си срещу "Сливнишки Герой".
С победата Академик се изравнява с Чавдар (Етрополе), като Септември се нарежда на 5-ото място в класирането. Трите тима имат по 27 точки и са на пет от опасната зона. До края на сезона остават четири кръга.

Във футболните среди упорито се говори, че столичните студенти ще имат сериозни проблеми с лиценза си, твърди "Е-79".