Виктория Томова няма да вземе участие в мачовете от основната схема на Australian Open.

Българската тенисистка загуби от японката Ери Хозуми с 5:7, 2:6 в третия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия.

21-годишната Томова записа две победи в Мелбърн, но на крачка от основната схема не успя да преодолее последното препятствие. Тя си тръгва от Австралия с 30 точки за световната ранглиста.

Томова започна агресивно срещата и се опитваше да контролира играта. Тя допусна ранен пробив, но изравни за 3:3 и в този момент имаше предимство. След няколко равностойни гейма Вики допусна пробив за 5:6, който се оказа решителен.

Виктория Томова на крачка от основната схема на Australian Open

Българката преодоля в два сета японката Кувата

След него тя поиска медицински таймаут заради проблеми с рамото, като очевидно усещаше болки. След завръщането й на корта Хозуми успя да затвори сета.

Развитието на първата част и физическите проблеми разколебаха Томова. Тя продължи да се бори, но вече японката имаше психологическо предимство и се възползва.

Хозуми проби за 3:2 и това пречупи българката, а съперничката й завърши мача след пет поредни спечелени гейма.