Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг в турнира от Големия шлем Australian Open Пловдивчанката загуби от световната номер две Светлана Кузнецова с 0:2 сета (6:7, 2:6), но игра отлично.

В първия сет българското момиче поведе с 3:0, но допусна да бъде изравнен резултатът, до 6:6, след като се мина през 3:2 за Пиронкова и 5:3 пак в нейна полза.

В решителната част за спечелване на първия сет Кузнецова спечели и взе сета след тайбрек.

В него рускинята бе повече от безапелационна и не остави никакви шансове на пловдивчанката и я победи с убедителното 7:0, спечелвайки по този начин и първия сет.

Във втория, Цвети започна обещаващо с пробив. Той обаче веднага бе върнат и това сякаш прекърши нашето момиче, което до края на мача спечели само още един гейм за 4:2.
В следващия кръг Кузнецова ще играе срещу Агнешка Радванска от Полша, която победи французойката Паулин Парментие.