Доминик Тийм се класира за втория кръг на Australian Open. Шампионът от US Open и номер 3 в схемата отстрани Михаил Кукушкин със 7:6(2), 6:2, 6:3 за 2:40 часа.

Австриецът имаше проблеми в първия сет, в който пропиля аванс от 4:2 гейма, а при 6:5 Кукушкин сервираше, за да поведе в резултата, като дори пропусна сетбол, а в последствие и обрат.

Тийм доминираше в тайбрека, но съперникът му отново взе аванс от 2:0 гейма във втората част. Тук австриецът показа класата си и спечели девет от следващите десет гейма по пътя си към крайната победа.

Гаел Монфис елиминиран още на старта на Australian Open

Десетият в схемата допусна разочароващо поражение

Шестият в схемата Александър Зверев се справи с Маркос Гирон с 6:7(8), 7:6(5), 6:3, 6:2 след 2:42 часа на корта. Германецът, който записа 16 аса и общо 50 печеливши удара, пропиля преднина от 4:2 гейма в първия сет, който загуби с драматичен тайбрек.

Стан Вавринка започна с добър мач и убедителна победа над португалеца Пауло Соуза с 6:3, 6:2, 6:4 за 96 минути.

Швейцарецът ще играе срещу Мартон Фучович от Унгария във втория кръг.

КлАСен Григор Димитров изпепели немощен Чилич и започна с чиста победа в Австралия!