Световната номер 1 при жените Ига Швьонтек продължава към третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като се наложи над колумбийката Камила Серано с 6:2, 6:3 за час и 25 минути.

Полякинята направи цели четири пробива в първия сет, но допусна два за крайното 6:2. Във втория сервис и двете подобриха играта си на сервис, но въпреки това Швьонтек направи два пробива и поведе с 5:1. Тогава Серано върна един пробив и намали до 5:3, но съперничаката й затвори мача при следващото си подаване.

Напред продължава и поставеното под номер 6 Мария Сакари, която победи квалификантката Диана Шнайдер от Русия с 3:6, 7:5, 6:3. Мачът продължи повече от 2:30 часа. Шнайдер, която е под номер 106 в световната ранглиста, спечели първия сет, след като успя да пробие сервиса на гъркинята във втория гейм и поведе с 3:0, а след това запази аванса си, пише БТА. Във втория сет и двете си размениха по няколко пробива, но Сакара все пак успя да направи три, с което спечели със 7:5 и изравни резултата. Тя успя да запази инерцията и в четвъртия сет и измъкна мача.

Напред продължава и третата поставена в турнира - Джесика Пегула от САЩ, която победи беларуската Аляксандра Саснович със 6:2, 7:6 (6) за малко повече от час и половина. Американката бе убедителна в началото на мама и създаде впечатление, че мачът ще е много лесен за нея. Вторият сет бе много по-драматичен, като Саснович поведе с 6:5, но в крайна сметка се стигна до тайбрек и в него Пегула се наложи трудно със 7:5.

Украинката Анхелина Калинина успя да отстрани поставената под номер 15 чехкиня Петра Квитова след 7:5, 6:4 след точно два часа игра.