Поставената под № 2 на на Откритото първенство на Австралия по тенис Серина Уилямс направи лека първа крачка към седма титла от турнира. В среща от първия кръг тя се наложи над Белинда Бенчич от Швейцария с 6:4, 6:3. Швейцарката, която е непоставена, тъй като пропусна голяма част от миналия сезон поради контузия, победи Уилямс при последната среща между двете в Торонто през 2015 г.

Бившата водачка в световната ранглиста срещна затруднения само в първия сет. Тя успя да го спечели след като постигна решителен пробив в 10-ия гейм. Във втората част тя поведе с 5:0, но Бенчич успя да спечели три гейма преди да се предаде.

"Няма какво да губя. Всеки мач играя, за да се наслаждавам. Имам възможност да обикалям света и да правя това, което мога най-добре - да играя тенис", сподели Серина след победата си. Следващата ѝ съперничка ще бъде чехкинята Луцие Шафаржова, която отстрани Янина Викмайер след 3:6, 7:6(7), 6:1.

Серина Уилямс отпадна от световната №72 Мадисън Бренгъл в Оукланд

Бренгъл спечели след 130 минути игра

Поставената под номер пет Каролина Плишкова стартира с убедителна победа над Сара Сорибес Тормо от Испания с 6:2, 6:0. Миналата година чехкинята победи Серина Уилямс на полуфиналите на US Open и за първи път игра финал на турнир от Големия шлем. Във втория кръг тя ще се изправи срещу Анна Блинкова от Русия.

Първата ракета на Великобритания Джоана Конта също преодоля първия кръг след успех със 7:5, 6:2 срещу белгийката Кирстен Флипкенс. Поставената под номер 9 Конта, която миналата седмица спечели титлата в Сидни, се справи с жегата в Мелбърн и приключи мача за 96 минути. Тя ще играе срещу 19-годишната японка Наоми Осака във втория кръг.

Не е само Халеп, още поставени последваха съдбата й в Австралия

Румънката и миналата година се спъна на старта

Други резултати: Никол Гибс - Тимеа Бабош 7:6(3), 6:4, Ана Блинкова - Моника Никулеску 6:2, 4:6, 6:4, Каролин Гарсия - Катерина Бондаренко 7:6(4), 6:4, Екатерина Макарова - Екатерина Александрова 6:0, 4:6, 6:1, Осеан Додин - Чагла Буюкакчай 7:5, 6:7(1), 6:2, Ирина Фалкони - Ксин-Юн Хан 6:1, 7:5.