Серена Уилямс се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под №2 в основната схема американка записа драматична победа над Светлана Кузнецова след 5-7, 7-5, 6-1 на „Род Лейвър Арина".

Така по-малката от двете сестри Уилямс не позволи до финалната четворка на първия за годината турнир от Големия шлем да стигнат само рускини.

На полуфинал американката ще срещне Елена Дементиева, която отстрани испанката Карла Суарес Наваро.

Мачът на "Род Лейвър Арина" беше прекъснат за 30 минути поради изключително тежките условия за игра. Температурата надмина 40 градуса по Целзий, което наложи да бъде спуснат покрива на корта.

Кузнецова диктуваше играта в първия сет и спечели със 7:5. След принудителната пауза тя отново показа превъзходство на корта, но внезапен спад в играта й даде шанс на Серена, която се възползва и взе три поредни гейма, с което изравни резултата. В решителната трета част американката не позволи обрат и за 27 минути стигна до желания успех.