Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова ще се изправи срещу хърватката Каролина Спрем в първия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Спрем е на 167-а позиция в световната ранглиста, като до момента в кариерата си има 4 участия на Australian Open. Най-големият си успех в Мелбърн Спрем постига през 2005-а година, когато стига до 4-и кръг на надпреварата (1/8-финал).
Миналият сезон 24-годишната състезателка отпадна още в първия кръг на турнира.
Ако Пиронкова победи опонентката си, то във втория кръг ще се изправи срещу спечелилата мача Малани Соут (Великобритания) - Марион Бартоли (Франция).

Другата българка, която се класира за основната схема на Australian Open Сесил Каратанчева, ще се изправи срещу Нуриа Йагостера Вивес (Испания), която е на 67-о място в света. Каратанчева намери място в схемата, след като премина успешно през квалификациите на турнира. Ако се класира за втори кръг, Сесил ще се противопостави на спечелилата мача Франческа Скиавоне - Шуаи Пенк.