Водачът в световната ранглиста при мъжете Рафаел Надал (Испания) победи Роко Каранушич (Хърватия) с 6:2, 6:3, 6:2 и продължи в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Испанецът, който загуби само 11 гейма в първите си два мача, ще срещне в следващия кръг германеца Томи Хаас, който отстрани Флавио Чипола (Италия) с 6:1, 6:2, 6:1.

Надал, който отрази и шестте опита за пробив на съперника си, спечели четири поред Ролан Гарос на клей, а през изминалия сезон успя да грабне титлата от Уимбълдън на трева. Той обаче все още няма финал в Австралия и САЩ, които са двата най-престижни турнира на твърда настилка.

Поставеният под номер 6 Жил Симон (Франция) преодоля загубата на първия сет срещу представителя на домакините Крис Гучионе и победи с 6:7(5), 6:4, 6:1, 6:2. Французинът ще играе в третия кръг срещу Марио Анчич (Хърватия).

Към него се присъедини и сънародникът му Гаел Монфис, който отстрани Щефан Кубек (Австрия) след 6:4, 6:4, 3:6, 6:2 в сетовете. В следващия си мач от турнира Монфис ще срещне Николас Алмагро (Испания). При победи двамата французи ще се срещнат в четвъртия кръг.

Поставеният под номер 14 испанец Фернандо Вердаско се наложи над френския ветеран Арно Клемен със 7:5, 6:3, 6:4 и също се класира за третия кръг, където ще играе срещу Радек Щепанек (Чехия).