Руснакът Даниил Медведев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Бившият водач в световната ранглиста и финалист от миналогодишното издание на турнира се справи със 7:5, 6:2, 6:2 с представителя на домакините Джон Милман. Двубоят продължи 2 часа и 20 минути, като почти половината от това време бе за първия сет, който бе единственият с интрига.

В него Медведев и Милман успяха по три пъти да спечелят подаването на противника в първите десет гейма на мача. Поставеният под номер 7 в схемата Медведев обаче успя да реализира и четвърти пробив за 6:5, с което да получи втора възможност да сервира за спечелването на откриващия сет, от която той се възползва.

В следващите два сета Милман, който в момента е на 140-о място в световната ранглиста, не бе в състояние да окаже сериозна съпротива на бившия шампион от Откритото първенство на САЩ и успя да измъкне общо само четири гейма.

В следващия кръг Медведев ще очаква победителя от мача между американеца Себастиан Корда и японеца Йосуке Уатануки.

Ето кога Гришо излиза отново на корта в Австралия

Вижте тук!

Победа над представител на домакините постигна и друг руснак - Карен Хачанов. Олимпийският вицешампион се наложи с 6:4, 5:7, 6:4, 6:2 над Джейсън Кублър.

Поставеният под номер 18 Хачанов започна мача с пробив, който му осигури спечелването на първия сет. Във втория руснакът отново имаше брейк аванс, но австралиецът Кублър успя да спечели четири поредни гейма в края и да изравни сетовете.

Кублър успяваше да поддържа играта равностойна до 4:4 гейма в третия сет, но тогава допусна пробив, от който не успя да се съвземе до края на мача. В следващия кръг Хачанов ще срещне американеца Франсис Тиафо, срещу когато има две победи в два мача, но и двата на "Уимбълдън".

Към третия кръг продължава и номер 31 в схемата Йошихито Нишиока. Японецът преодоля чеха Далибор Свърчина след 6:3, 6:4, 6:2. В следващия кръг Нишиока ще срещне японеца Макензи МакДоналд, който по-рано днес отстрани шампиона и номер 1 в схемата Рафаел Надал в три сета.

Испанецът Роберто Баутиста-Агут, който е номер 24 в схемата, пък се класира за втория кръг, след като доигра мача си с португалеца Жоао Соуса. Баутиста-Агут спечели с 6:3, 6:2, 6:2 и в утрешния ден ще срещне американския квалификант Брендън Холт.