Бившият номер 1 в световния мъжки тенис Лейтън Хюит отпадна още в първия кръг на Australian Open, след като загуби с 2:3 сета (5-7, 6-2, 6-2, 3-6, 6-3) от Фернандо Гонсалес (Чили).

Двамата изиграха страхотен мач на централния корт "Род Лейвър Арина", след който любимецът на местната публика напусна борбата.

Първият сет бе изключително равностоен, като Хюит се възползва от единствения си шанс за пробив и след 7-5 гейма поведе в резултата.

Във втория сет обаче Гонсалес бе безпогрешен при начален удар. Чилиецът спечели внушителните 92% от точките си след първи сервис и не остави никакъв шанс на съперника си - 6-2.

Доминацията на Гонсалес продължи и в третия сет. Началният удар на чилиеца затрудняваше максимално Хюит, който отново не достигна до шанс за пробив. За сметка на това Гонсалес на два пъти проби сервиса на опонента си и поведе в резултата с 2:1 сета.

В четвъртата част на мача бившият номер 1 успя да се наложи с 6-3 гейма и изравни резултата в сетовете - 2:2.

Решителният пети сет бе за Гонсалес, който след 6-3 гейма се класира за втория кръг на надпреварата.

Това бе 13-о участие на Хюит на Australian Open. 27-годишният тенисист има 2 титли от Големия шлем (US Open и Уимбълдън), но никога не е триумфирал пред собствена публика.

Във втория кръг Гонсалес ще се изправи срещу аржентинеца Каняс, който продължава напред също след 5-сетов мач.

снимка 2: "Ройтерс"