Григор Димитров е четвъртфиналист на откритото първенство на Австралия по тенис! В не лек мач той победи Денис Истомин от Узбекистан с 2-6, 7-6, 6-2, 6-1.

Българинът започна много неуверено, но постепенно изравни играта.

В края на втория сет руснакът получи разтежение на бедротото, което практически блокира придвижването му по корта и реши мача.

На четвъртфинала в сряда българският №1 ще играе с белгиеца Давид Гофен, победил по-рано днес Доминик Тийм от Австрия с 5-7, 7-6, 6-2, 6-2.

Първият сет приличаше на този, игран преди четири дни с корееца Хьон Чун. Докато се разбере, че мачът е започнал, и представителят на Узбекистан поведе с 1-0 сета.

Той сервираше безупречно, редеше асовете и завършваше при първа възможност. Руснакът направи два пробива и спечели с 6-2.

Снимка 274650

Във втория сет Гришо започна да се събужда и постепенно изравни играта. Истомин продължаваше да владее перфектно подаването си, но и българинът доминираше, когато подаваше.

Закономерно, сетът достигна до тайбрейк. В него Димитров направи два мини пробива за 4-1 и пречупи съперника си.

Някъде там мачът се реши, защото представителят на Узбекистан получи разтежение на бедрото и загуби възможността си да се движи пълноценно по корта.

Той извика доктора на помощ, но има контузии, които няма как да бъдат лекувани веднага.

Третият сет започна с три бързи гейма за българина, в които той загуби само една точка и се разбра накъде отиват нещата.

Снимка 274652

Болкоуспокяващото започна да помага на руснака и Истомин достигна до единствената си възможност за пробив в петия гейм. Но той очевидно нямаше сили да се противопостави на българина при по-дълги разигравания.

Хасковлията сервираше великолепно. До края на мача той загуби само две точки в геймовете в които подаваше. И печелеше достатъно точки, когато посрещаше. Така той направи общо четири пробива.

Представителят на Узбекистан реши да доиграе мача. Това нямаше особено голямо значение и последните два сета приключиха при резултат 6-2, 6-1.