Световният №2 в тениса Даниил Медведев победи Стефанос Циципас с 3-1 сета (7-6, 4-6, 6-4, 6-1) във втория 1/2-финал на Australian Open. Руснакът не остави съмнение кой е по-добрият тенисист. Между двамата прехвърчаха искри още от самото начало на мача, имаше скандали със съдията, но с течение на времето нещата се успокоиха.

Снимка 561583

Източник: EPA/БГНЕС

Първият сет премина без пробиви и Медведев го измъкна с тайбрек със 7-5 точки. Циципас започна отлично втория сет и проби руснака още в първия гейм. В шестия обаче Медведев върна пробива и резултатът стана 3-3. Световният №2 се пропука още веднъж и гръкът взе предимство за 5-4, а после затвори втория сет при свой сервиз и резултатът стана 1-1.

Снимка 561582

В третата част двамата вървяха рамо до рамо и се стигна до 5-4 за Медведев, последва сервиз гейм за Циципас и той се пропука в заключителната част на сета. Руснакът бързо дръпна с 0-40, получи три сетбола и това се оказа напълно достатъчно за фаворита за титлата в Мелбърн.

Снимка 561584

Четвъртият сет премина изцяло под диктовката на руснакът. Медведев изнесе истинска лекция на своя противник. Той проби в 4-тия, 6-тия гейм и при 5-1 в негова полза затвори сета с 6-1, а с това и мача.

По този начин Даниил Медведев си осигури финал в турнира и в неделя ще спори за титлата с Рафа Надал, който по-рано днес победи Беретини.