Новак Джокович започна пътя си към десета титла от Откритото първенство на Австралия с победа с 6:3, 6:4, 6:0 над испанеца Роберто Карбайес Баеня.

В двубоя от първия кръг на турнира сръбският тенисист нямаше големи затруднения и успя да затвори срещата за два часа и три минути игра. Единственият критичен момент за поставения под номер 4 в схемата Джокович бе в петия гейм на първия сет, когато Карбайес Баеня имаше три точки за пробив при 0:40. Джокович обаче отрази възможностите, които се бяха открили пред испанеца и веднага след това успя да пробие за 4:2 гейма.

Отличен старт на Григор Димитров на Australian Open

Българинът победи в първия си двубой Аслан Карацев

Най-равностоен бе вторият сет, който отново бе спечелен от Джокович след пробив за 4:3 гейма. В третата част класата на сърбина бе демонстрирана в пълния ѝ блясък и той не даде дори гейм на съперника си.

Снимка 602751

Джокович завърши мача с 9 аса и 41 печеливши удара, докато Карбайес Баеня направи само четири аса и 14 "уинъра".

Във втория кръг на турнира Джокович ще играе с победителя от мача между френския квалификант Енцо Куако и боливиеца Уго Делиен. Двубоят между двамата трябваше да се изиграе днес, но това бе невъзможно заради лошото време в Мелбърн. При евентуален нов успех във втория Джокович може да играе в третия кръг с българина Григор Димитров, стига преди това той да преодолее друг сърбин - Ласло Джере.