Новак Джокович се класира за 1/4-финал на Откритото първенство по тенис на Австралия. В мач от 4-ия кръг на надпреварата, Ноле победи с 3:1 сета Маркос Багдатис (Кипър) и продължава успешно защитата на титлата си. В отделните части на мача резултатът бе 6-1, 7-6 (1), 6-7 (5), 6-2.

Джокович започна отлично мача и в първия сет поведе с 5-0 гейма, след което затвори частта с 6-1. Багдатис обаче отговори подобаващо и на свой ред започна силно втория сет. Емоционалният кипърец успя да пробие подаването на Джокович и поведе с 4-1 гейма.

Вместо да изравни резултата в сетовете обаче Багдатис допусна да бъде пробит и в крайна сметка загуби и втория сет след тайбрек.

Третата част на мача също се реши с тайбрек, който този път обаче бе спечелен от Багдатис.

В четвъртия сет Ноле не остави шансове на опонента си и след 6-2 гейма подпечата участието си сред най-добрите 8 на турнира.

В спор за място на полуфиналите Джокович ще се изправи срещу Анди Родик, който по-рано през деня победи с 3:0 сета Томи Робредо.