Ашли Барти се класира за четвъртфиналната фаза на Откритото първенство на Австралия, след като надви с лекота Шелби Роджърс с 6:3, 6:4 за около час и 10 минути игра.

Световната №11 реализира един-единствен пробив в четвъртия гейм, след който успя да поеме контрола върху събитията на корта и да поведе в сетовете.

Във втората част тя дръпна с 5:1 след два брейка, като американката успя да върне единият от двата пробива, но нямаше сили за нещо повече и така представителката на домакините достигна за втори пореден път до 1/4-финалите на домашния турнир от Големия шлем, при това без да загуби сет.

Там тя ще играе с номер 25 в схемата Каролина Мухова. Чехкинята се справи с белгийката Елизе Мертенс след 7-:6 (5), 7:5

Су-Вей Шие с четвъртфинал и рекорд в Мелбърн

Екзекуторката на Пиронкова с четвъртфинал и рекорд в Мелбърн

Шие стана най-възрастната тенисистка, която дебютира на четвъртфиналите на турнир от Големия шлем на 35-годишна възраст