Анди Мъри надделя над Матео Беретини в почти 5-часова битка на нерви в мач от първия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Британецът спечели с 3:2 (6:3, 6:3, 4:6, 6:7, 7:6) за 4 часа и 54 минути игра. В следващия кръг Анди Мъри ще срещне победителя от Танаси Кокинакис и Фабио Фонини.

Англичанинът започна ударно, след проби Беретини още при първия му сервис гейм. Така Мъри стартира с 3:0, а в последствие стигна до 6:3 в първия сет. Вторият сет започна по подобен начин, а 35-годишният тенисист отново започна с пробив при завръщането си на Australian Open. Мъри почти си подсигури победата, след като поведе с 2:0 сета над своя опонент.

Матео Беретини обаче нямаше намерение да се предава и показа страхотен дух в третия сет, който започна 2:2, но в петия гейм италианецът достигна до пробив, който му помогна да надделее с 6:4 и така да се върне в играта. Четвъртият гейм бе изключително равностоен, а до пробиви не стигна. Така сте стигна до най-логичното - тайбрек, в който Беретини успя да спечели с 9:7 точки.

Последният гейм показа страхотна драма, след като отново не се достигна до пробив, а двамата тенисисти показаха страхотна игра, въпреки умората от вече 4-часовия мач. При 6:6 се стигна до нов тайбрек, който започна с аванс от 5:0 за Мъри, който в крайна сметка успя да спечели с 10:6 точки и да се поздрави с крайния успех.