Отборът на Атлетико (Мадрид) изживя кошмарно гостуване на Виляреал, при което "жълтата подводница" разби категорично своя съперник с класическото 3:0.

На "Мадригал" интригата приключи още през първото полувреме, когато домакините дръпнаха с комфортен аванс от два гола.

В рамките на десет минути жълтите нанесоха своя удар. В 28-та минута Тригерос откри резултата, а след още 10 минути игра "дюшекчиите" на Диего Симеоне бяха нокаутирани с втори гол, дело на Джонатан дос Сантос, с който Виляреал дръпна с 2:0 на почивката.

През втората част домакините продължиха да играят със самочувствие и нито за миг не оставиха съмнение, че ще спечелят трите точки, а в края на срещата забиха и трети пирон в ковчега на мадридчани - 3:0 с гол на Роберто Сориано!