Атлетико (Мадрид) записа нов успех в испанското футболно първенство. Отборът постигна победа в последния си мач от Примера дивисион за календарната година.

"Дюшекчиите" се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на Лас Палмас от 16-ия кръг.

Саул Нигес отбеляза единствения гол в срещата. Той бе точен в 59-ата минута.

Резултатът в Мадрид бе открит след 59 минути игра, когато масираният натиск на домакините най-после бе възнаграден.

След силен шут от зоната пред дъгата на наказателното поле, топката рикошира и попадна в Саул, който без да се бави отправи мощен изстрел и откри за 1:0.

Десет минути след това Диего Годин можеше да удвои с глава след центриране от корнер, но топката излезе в аут.

В класирането тимът, воден от Диего Симеоне е пети с 28 точки, а Лас Палмас е десети с 21.

В следващия 17-и кръг Атетико гостува на Ейбар. Срещата е на 7 януари 2017-а година от 17:15 часа.