Валенсия и Виляреал направиха много хубав двубой помежду си и завършиха 1:1 в дербито на поредния кръг в Примера дивисион. Двубоят се игра на стадион "Ел Мадригал", а за изпуснатата победа могат много повече да съжаляват гостите, които доста дълго водеха в резултата.

Началото на срещата определно бе за Валенсия. Гостите бяха много по-съсредоточени в началните минути и заслужено поведоха в резултата. В 21-ата минута Хоакин Санчес беше оставен сам да центрира от дясното крило. Нападателят Ариц Адурис акробатично отклони в мрежата от малкото наказателно поле - 0:1.

Това накара "жълтата подводнца" да вдигне оборотите и на свой ред да потърси изравняване. Въпреки това обаче, домакините разчитаха предимно на емоция, докато подаванията им често бяха неточни. Все пак обаче това стигна поне за изравняване.

В 73-ата минута Джузепе Роси изскочи сам срещу вратаря и вкара за 1:1. В 80-ата гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Мариус Станкевичус, а в 82-ата Виляреал изпусна и 3-те точки след фрапантен пропуск на Роси.