Атлетико (Мадрид) допусна първата си грешна стъпка от началото на сезона в испанското футболно първенство.

Записалите три поредни победи състезатели на тима дори не успяха да стигнат до реализиране на попадение при визитата си на Реал Сосиедад.

"Дюшекчиите" отстъпиха с 0:2. Мартин Йодегард откри в 58-ата минута, а в 61-вата Начо Монреал беше точен за 2:0.

Така в рамките на три минути гостите бяха съкрушени и така и не успяха да се върнат в мача.

"Рохибланкос" за момента запазват първата си позиция, но Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао) имат само точка по-малко, а Севиля може да окупира върха при победа утре.

Аталанта се подсили с трети футболист на Севиля

Симон Кяер ще играе под наем при "бергамаските"

Диего Симеоне подреди офанзивен състав в схема 4-4-2. Диего Коща и Жоао Феликс застанаха в атака, подкрепяни по крилата от Витоло и Тома Лемар. Дори този негов подход обаче не доведе до реализиране на попадение за столичани.

С успеха Реал Сосиедад вече има седем точки и сред лидерите в класирането. Атлетико пък вече мисли за предстоящия си мач с Ювентус в сряда вечер.