Фланговият нападател на Атлетико Мадрид Адемола Лукман похвали своите съотборници за себераздаването и ценната победа с 2:0 над Барселона в първия четвъртфинал в Шампионската лига.

"Добър резултат, добро представяне от отбора. Особено запазването на суха мрежа на "Камп Ноу". Това показва колко усилия положиха всички в отбора и колко сме единни. Голът след червения картон беше ключовият момент в мача. Брилянтен пряк свободен удар от Хулиан Алварес. Атлетико е изправен пред сериозно изпитание в реванша, ние сме наясно с това. Ще се подготвим подобаващо, когато наближи", коментира Лукман, цитиран от официалния уебсайт на УЕФА.

Реваншът на стадион "Метрополитано" със сигурност ще пропусне централният бранител на Барселона Кубарси. Той няма да играе следващата седмица, на 14 април, заради червеният картон който получи в първата среща.

Барселона - Атлетико Мадрид 0:2 в мач от Шампионска лига

Атлетико Мадрид наниза два гола, превзе "Камп Ноу" и е близо до полуфинал в ШЛ

Ето как се разви срещата