Атлетико Мадрид допусна грешна стъпка срещу Реал Сосиедад. "Дюшекчиите" загубиха с 0:2 при гостуването си на баските в мач от 11-ия кръг на Ла Лига.

Реал Сосиедад триумфира след две дузпи. След този мач, Атлетико е на третото място с 21 точки. В следващия кръг, мадридчани се изправят срещу градския си съперник - Реал.

В днешния мач Карлос Вела в 54-ата минута Юри Берчиче нахлу към наказателното поле, а Хуанфран го фаулира, а реферът не се поколеба да отсъди дузпа. Карлос Вела бе точен за 1:0.

В 75-ата минута Вела получи подаване отдясно, напредна в наказателното поле, финтира Диего Годин, а след това Анхел Корея го спъна за втора дузпа. Зад топката застана Вилиан Жозе, който без проблем се раззписа за 2:0.

След този мач, Атлетико е трети, а Реал Сосиедад 6-ти с 19 точки.