Атлетико Мадрид се наложи с минималното 1:0 над лондонския Тотнъм в мач от турнира Интернешънъл Чемпиънс Къп. Мачът се игра на Мелбърн Крикет Граунд, като единствения гол отбеляза уругваецът Диего Годин в 40-ата минута.

"Шпорите" бяха по-активният отбор, но гредите и късмета ги лишиха от възможността да поведат. В края на полувремето топката достигна до Годин в непосредствена близост до вратата на Тотнъм и той не пропусна да отбележи.

През втората част вратарят Облак спаси на няколко пъти Атлетико  от изравняване. А Тиаго не успя да увеличи преднината на "дюшекчиите" от удобна позиция.

Снимка 246713

Това е втора загуба на Тотнъм в турнира. В първата среща лондончани загубиха с 1:2 от Ювентус.

Тотнъм: Ворм (76'-Макгий), Трипиър (60'-Уокър-Питерс), Уолкс, Картър-Викърс, Йедлин (60'-Милър), Уаняма (46'-Мейсън), Уинкс (76'-Бол), Ламела (46'-Сон), Ериксен (46'-Каръл), Онома (60'-Шадли), Янсен (75'-Едуардс).

Снимка 246715

Атлетико Мадрид: Облак, Върсалко, Годин, Савич, Филипе, Фернандес, Тейе (74'-Диедиу), Мендеш (58'- К. Енрике), Саул, Ернандес (58'- Х. Фернандес), Тор.