Атлетико спечели мадридското дерби с Райо Валекано с 3:1, в срещата между двата тима от 20-ия кръг на Ла Лига.

Над всички в срещата на "Висенте Калдерон" бе Антоан Гризман, който се разписа на два пъти, а Манучо си отбеляза автогол. Роберто Трашорас бе точен за "пчеличките".

Привлеченият в началото на сезона от Реал Сосиедад френски национал Антоан Гризман се разписа в 12-ата минута за 1:0, а десет минути по-късно и удвои аванса на „дюшекчиите" след асистенция на Марио Манджукич.

Гостите намалиха изоставането си в 35-ата минута, когато Роберто Трашорас получи извеждащо подаване от Гаел Какута и се разписа за 2:1.

През втората част в 56-ата минута Манучо Гонсалвеш си вкара автогол и отново даде преднина от две попадения на домакините, които доиграха мача по-спокойно, без да търсят на всяка цена още голове.

След успеха си Атлетико остава на трето място с 44 точки, но отново е само на 4 точки от лидера и градски съперник Реал, а от втория Барселона изостава с 3 точки. Райо е на десета позиция с 23 точки.