Отборът на Атлетико (Мадрид) победи като домакин Кордоба с 4:2 в мач от 10-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Първата част не предложи нищо кой знае колко запомнящо се, като резултатът бе открит след автогол на Лусо в 43-ата минута.

До почивката до ново попадение не се стигна, но едва 8 минути след подновяването и играта Набил Гила изравни.

Антоан Гризман в 58-ата минута, Марио Манджукич в 62-ата и Раул Гарсия в 80-ата минута обаче доведоха резултата до 4:1 за Атлетико, което окончателно заличи интригата в мача.

В 87-ата минута Гила с втория си гол в мача оформи оказалото се и крайно 4:2.

За Атлетико това бе седми успех за сезона, докато тимът на Кордоба регистрира пета загуба, като остава без спечелен мач и е в зоната на изпадащите. "Дюшекчиите" са с актив от 23 точки, които за момента им отреждат второто място в подреждането.