Атлетико (Мадрид) си върна първата позиция в Испания. Столичният тим спечели важната си визита на Селта с 2:0 в последната среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и се завърна на върха във временното класиране.

„Дюшекчиите" отново имат аванс от 2 точки пред Барселона, но каталунците са и с мач по-малко заради участието си на Световното клубно първенство в Япония през декември.

На стадион „Балаидос" във Виго домакините не съумяха да притиснат достатъчно сериозно именития си съперник, като и двата тима не реализираха в нито една от изгодните ситуации, които си създадоха.

След почивката в 49-ата минута една от звездите на гостите Антоан Гризман вкара първия гол в мача. Френският национал се възползва от подаване на аржентинеца Лусиано Вието и преодоля стража на галисийци Серхио Алварес.

Домакините не намериха бърз и адекватен отговор, а в 80-ата минута влезлият като резерва белгийски национал Яник-Ферейра Караско уби интригата, удвоявайки преднината на „дюшекчиите" след асистенция на появилия се в игра също от пейката колумбиец Джаксон Мартинес. До края на мача не се случи нищо интересно и Атлетико си тръгна от Виго с трите точки.

С успеха си тимът от испанската столица събра вече 44 точки и има 2 повече на върха от Барселона, който е с една среща по-малко. Селта остава на пета позиция с 31 точки.