Отборът на Атлетико (Мадрид) завърши сезона в испанското футболно първенство на втората позиция в крайното класиране.

В последния си мач за настоящата кампания "дюшекчиите" се добраха до реми - 2:2 при визитата си на Леванте.

Двубоят бе без значение и за двете единайсеторки, но определено домакините се постараха далеч повече за спечелването му и триумфът им щеше да бъде заслужен. До такъв обаче не се стигна, въпреки че те водеха с 2:0.

Това бе десетото равенство за тима на Диего Симеоне през цялата футболна година, като съставът допусна сериозно отпускане в редиците си в последните три двубоя, след като вече и на практика бе ясно, че ще финишира зад Барселона и пред Реал (Мадрид) в таблицата.

Снимка 423987

Източник: Twitter

Везо асистира на Кабако за 1:0 след едва 6 минути игра, а Марти покачи 2:0 отново в рамките на първите 45 минути - 9 минути преди паузата.

Малко след почивката Кореа видя червения цвят на картона и остави отбора си с човек по-малко на терена, което само затвърди случващото се на терена.

Родриго Ернандес върна един гол за гостите двадесет минути преди края на срещата, а Камело оформи крайното 2:2 малко по-късно.

Диего Симеоне: Бяхме наясно, че има вероятност Гризман да си тръгне

Симеоне: Бяхме наясно, че има вероятност Гризман да си тръгне

"Играчите винаги търсят велики клубове като Барселона или Байерн"

Звездата на Атлетико Антоан Гризман игра пълни 90 минути за тима, въпреки че всички са наясно, че той напуска отбора. Самият световен шампион потвърди това и получи пожеланията на съотборниците и треньора си за бъдещи успехи със следващия му клуб.