Атлетико (Мадрид) започна защитата на титлата си в Ла Лига с победа. "Дюшекчиите" надвиха с 2:1 като гости Селта на "Балаидос".

И двата гола за успеха на мадричани отбеляза Анхел Кореа, за Селта пък се разписа Яго Аспас.

Двубоят започна много добре за гостите, които в 24-ата минута поведоха в резултата. Кореа овладя топката на границата на наказателното поле и с хубав удар матира вратаря на тима от Галисия.

Селта изравни в 55-ата минута. Тогава домакините получиха дузпа. Първоначално главният рефер даде сигнал играта да продължи, но след намесата на ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана Яго Аспас, който изравни.

Атлетико отново натисна сериозна. В 64-ата минута Кореа отново изведе своя отбор напред с майсторски удар от границата на наказателното поле.

В добавеното време на мача Уго Майо и Марио Ермосо бяха изгонени.

Нов вариант за атаката на Атлетико (Мадрид)