Атлетико (Мадрид) продължава да се срива. Загуби от Леванте с 0:1 в отложен мач от 21-ия кръг на Ла Лига.

Днес столичани допуснаха 12-и гол в последните си 5 мача, губейки у дома от почти сигурния за изпадане тим.

Голът падна в 54-ата минута, когато Гонсало Мелеро беше изведен зад отбраната на Атлетико и с удар по земя успя да прати топката в мрежата.

Атлетико изигра много слаб мач, като отправи първия си удар в очертанията на вратата едва в добавеното време чрез Жоао Феликс. Минута по-късно гол със задна ножица на Анхел Корея беше отменен за нарушение в атака.

В ответната атака Микаел Малса пробва да прониже вратата на "дюшекчиите" с удар от дистанция. Той прехвърли стража Ян Облак, но топката срещна напречната греда и така резилът за Атлетико не стана пълен.

След тази загуба Атлетико остана пети с 39 точки, колкото има и Барселона. Леванте е последен с 14.