Отборът на Атлетико Мадрид победи Селта Виго с 4:1 в мач от петия кръг на футболното първенство на Испания и записа първи домакински успех за сезона. Атлетико заема четвърта позиция във временното класиране в Ла Лига с 10 точки, колкото има и третият Виляреал. Лидер е Барселона с 13 точки. След две поредни победи в шампионата тимът на Селта допусна поражение в Мадрид и се нарежда на 11-о място в подреждането със 7 точки към момента.

За домакините се разписаха Анхел Кореа, Родриго де Пол, Яник Караско. За Селта вкара Габриел Вейга, а Унай Нунес се отбеляза автогол. Антоан Гризман отново се появи в игра след 60-ата минута на място на Алваро Мората.

Кадис - Барселона 0:4 в Ла Лига

Сърдечен удар на зрител прекрати мача Кадис – Барселона за 32 минути, каталунците си тръгнаха с убедителна победа

Вижте подробности

Гостите дадоха сериозен отпор на Атлетико през първото полувреме, но не успяха да издържат през второто.

Кореа откри за домакините още в деветата минута след асистенция на аржентинеца Де Пол, а именно Родриго де Пол покачи на 2:0 за гранда от Мадрид в 50-ата минута. В 66-ата Караско завърши отлична атака за Атлетико за трето попадение във вратата на Селта. Гостите намалиха на 1:3 пет минути по-късно с гол на резервата Вейга, но в 82-ата Унай Нунес си отбеляза автогол и оформи крайното 4:1 за Атлетико Мадрид.

Вратарят Ян Облак не игра за домакините заради удара, който получи срещу Реал Сосиедад през миналия уикенд, въпреки че взе участие в мача през седмицата срещу Порто в Шампионската лига.