Атлетико (Мадрид) постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на опашкаря Уеска. Двубоят бе от 20-ия кръг на Ла Лига. С успеха "дюшекчиите" се доближиха на две точки от лидера Барселона, който утре приема Ейбар.

Люка Ернандес (31), Сантиаго Ариас (52) и Коке (71) бяха точни за победителите.

Домакините можеше да поведат в 12-ата минута, когато удар на Пулидо срещна гредата. Четири минути след това Кучо Ернандес остана очи в очи с Облак, но пропусна.

Снимка 401343

Постепенно Атлетико наложи волята си и откри резултата в 31-ата минута. Льомар изведе чудесно Коке, който центрира успоредно на голлинията към далечната греда, където непокритият Люка Ернандес отбеляза от седем метра.

В 52-ата минута мадридчани нанесоха втория си удар. Гризман центрира към далечната греда, където Ариас с удар от въздуха вкара за 2:0.

Мората близо до Атлетико (Мадрид), Барса се насочва към Карлос Вела

Мексиканецът играе в САЩ

Точка на спора сложи Коки в 71-ата минута. Ернандес центрира в наказателното поле, Гризман нацели гредата с глава, а при добавката Коке бе точен за 3:0. Това бе мач номер 400 на халфа на "дюшекчиите".