Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) не срещна проблеми и победи Райо Валекано с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига.

Мадридското дерби предложи доста равностоен футбол в по-голямата част от мача, но по-голямата класа на домакините си каза думата. Резултатът бе открит след 30 минути игра, когато Анхел Кореа засече от движение избита топка и я прати долния десен ъгъл за 1:0.

Осем минути след почивката отбора на Диего Симеоне организира перфектна атака, която доведе до втори гол за тима и втори на сметката на Анхел Кореа.

Малко преди края на мача Кореа можеше да оформи и своя хеттрик, но стражът на "пчеличките" Лука Зидан блесна с фантастично спасяване.

Така Атлетико събра 32 точки и изпревари именно Райо Валекано на 4-тата позиция. "Пчеличките" остават със своите 30 пункта и са на 5-то място.

Реал (Мадрид) загуби от Хетафе с 0:1