Атлетико (Мадрид) стигна до класическа победа с 3:0 над Леванте на "Уанда Метрополитано". Срещата бе от 32-ия кръг на Ла Лига. Анхел Кореа откри резултата в 33-ата минута, а през второто полувреме Антоан Гризман (48) и Фернандо Торес (77) се разписаха за "дюшекчиите".

Тимът на Чоло Симеоне събра 71 точки е заема второ място във временното класиране, като изостава на 11 от лидера Барселона. Валенсианци са на 17-а позиция с 31 точки.

Снимка 350829

Атлетико имаше пълно превъзходство през първата част, но успя да откри резултата едва в 33-ата минута. Тогава Кореа получи подаване от Витоло, освободи се от защитата и със силен удар вкара за 1:0.

Голям сблъсък в Лига Европа: Арсенал - Атлетико (Мадрид)
Обновена

Марсилия се изправя срещу Залцбург

Три минути след началото на втората част Антоан Гризман бе намерен от Симе Връшалко в наказателното поле и със страхотен удар не остави шансове на Ойер за 2:0.

В 77-ата минута Анхел Кореа проби отдясно и намери Фернандо Торес в наказателното поле, който засече подаването на аржентинеца за крайното 3:0.