Атлетико (Мадрид) победи Севиля с 2:0 отложен мач от първия кръг на Примера Дивисион и увеличи аванса си на върха в класирането на 4 точки. С този успех "дюшекчиите"  събраха 41 точки и имат четири точки повече от градския съперник Реал и са с два мача по-малко.

Севиля владееше повече топката, но липсата на ефективност в атака се оказа фатална.

Резултатът беше открит в 17-ата минута от Анхел Корея, който се възползва от асистенция на Киърън Трипиър. Аржентинецът получи топката в наказателното поле, завъртя се и с удар с левия крак вкара за 1:0.

Малко по-късно Луис Суарес пробва късмета си, но не намери вратата. В 31-ата минута уругваецът отново стреля, но Буну спаси.

Гостите от Андалусия опитаха да притеснят домакините и стигнаха до добра възможност в 34-ата минута чрез Жоан Жордан, но Ян Облак изби крак. До края на първата част гостите продължиха да са по-найстойчиви, но така и не успяха да създадат нещо интересно пред вратата на стаблния Облак.

Второто полувреме започна добре за андалусийците. Мароканецът Юсеф Ен-Несири успя да отправи удар от малък ъгъл, след като беше изведен в наказателното поле, но Ян Облак беше на мястото си.

Атлетико се бранеше добре и чакаше търпеливо своя шанс, който дойде в 76-ата минута. Влезлият като резерва Саул Нигес удвои аванса на домакините, след като получи топката малко пред точката за изпълнение на дузпа от нахлулия отдясно Маркос Йоренте.

Резултатът до края остана непроменен и така Атлетико направи поредната си стъпка към титлата.

Свеиля остана на пето място с 30 точки от 17 мача.