Отборът на Атлетико (Мадрид) допусна грешна стъпка при гостуването си на последния в испанската Ла Лига.

"Дюшекчиите" завършиха 2:2 като гост на Алмерия в двубой от 26-ия кръг и се отдалечиха от върха.

Хората на треньора Диего Симеоне имат 52 точки, които им отреждат четвъртата позиция. Пред тях са Реал Мадрид с 62, Барселона с 57 и хитът Жирона с 56.

Гостите от Мадрид на два пъти повеждаха, но допускаха изравняване. Анхел Кореа даде аванс на гостите още във втората минута, който беше заличен от 19-годишния Лука Ромеро в 19-ата. В 57-ата минута Родриго де Паул отново изведе столичани напред в резултата, но отдаденият под наем от Милан в Алмерия Ромеро върна равенството в 64-ата.

При този резултат в игра за гостите се появиха Алваро Мората, Саул Нигес и Аксел Витсел. Мората можеше да донесе трите точки, но в добавеното време не се възползва от хаоса в защитата на Алмерия и от чиста позиция и стреля над вратата. В последните секунди имаше положение и пред домакините, но Облак не позволи да сес тигне до още по-голяма изненада.

С едва 9 точки Алмерия е сигурен изпадащ, но през сезона вече направи равенства с някои от водещите отбори, сред които Жирона и Атлетик Билбао. Любопитното е, че Алмерия е единственият тим в топ 5 първенствата на Европа без победа през сезона.