Още в първия ден на Евро '13 по лека атлетика в зала в Гьотеборг (Шв) българският отбор излъчи финалист. В тройния скок Златозар Атанасов постигна 16.66 м в последния трети опит и влезе сред първите 8, които ще спорят за отличията. Постижението му е 6-о, равно с това на Руслан Самитов (Рус).

Куриозното е, че точно с този опит Атанасов изхвърли от финала другия българин - Георги Цонов, който преди това бе 8-и с личен рекорд от 16.58 м. Цонов остана само на 4 см от осмото място, заето от Карл Тайепиер (Фр).

Теодора Коларова се класира за полуфиналите на 800 метра, въпреки че завърши на последното пето място в първата серия на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Гьотеборг (Швеция). Българката се доближи максимално до личното си постижение за сезона, след като измина четирите обиколки за 2:04,53 мин.

Възпитаничката на Георги Димитров обаче бяга в най-силната серия и резултатът й беше достатъчен, за да намери място сред полуфиналистките.

Гита Додова завърши на 11-о място в тройния скок с 13,75 метра, които постигна от втори опит. Така тя остана на 24 сантиметра от личния си рекорд на закрито от 13,99 метра, постигнат на 12 февруари в Добрич. Додова не успя да се класира за финала в Гьотеборг.

Виктор Нинов пък няма да участва във финала на скок на височина. Състезателят на Валери Цветков записа 223 см в квалификационна група „А" и раздели 13-то място в крайното класиране с Марко Фазиноти (Ит).

С 223 см за финалното състезание се класираха четирима състезатели, но те преодоляха височината от първия опит, докато Нинов успя да се справи от третото си засилване.

В надпреварата за разпределение на медалите ще участват девет атлети, като петима се класираха с 228 см. Победител в квалификацията стана Сергей Мурдов (Рус).

Нинов завърши с 2,23 метра, които преодоля от трети опит, а след това направи три неуспешни на 2,28 метра. Така той остана на 7 сантиметра от личния си рекорд от 2,30 метра, който постигна в Прага на 14 февруари.