Световната шампионка за девойки на 100 и 200 м Тесджан Наимова победи Магдалена Христова в бягането на 60 метра на турнира "Академик", който се проведе в столичната зала "Фестивална".

Пловдивчанката, която попадна в десетката на спортист на годината, избяга дистанцията за 7,22 сек, което е нейно лично постижение. Победителката в тази дистанция на турнирите във Виена и Будапеща този месец - Магдалена Христова, също записа личен резултат в дисциплината - 7,26. Трета се нареди националната ни рекордьорка за девойки старша възраст Инна Ефтимова със 7,36.

Европейската шампионка на 400 м Ваня Стамболова бе обявила, че също ще стартира в късия спринт, но не го направи.

На 200 метра първа стана Милица Георгиева с 24,86, следвана от Цветелина Кирова и Габриела Лалева съответно с 25,03 и 25,12.
В сектора за скок височина в отсъствието на голямата ни звезда Венелина Венева първа стана Марина Николова с 184 см. Втора остана младата ни надежда Мариела Демирева. 17-годишната атлетка скочи 178 см. Трета се класира Александрина Климентинова със 175 см.