Най-бързата бяла жена през този сезон Тезджан Наимова бе определена за спортист на месец юни в традиционната анкета на Пресклуб "България".

След изключителна конкуренция Наимова зае първото място с 14 гласа, а друга ни лекоатлетка - Ивет Лалова, остана втора с 13 гласа.

Както е известно Тезджан Наимова постигна най-добър резултат в Европа за сезона в спринта на 100 метра (11,04) и на 200 метра (22,43), докато Лалова постигна победи в тези две дисциплини на турнира за купа Европа.

"Искам да печеля все повече и повече награди", заяви Наимова при получаването на традиционния приз "златната България" - златна значка във формата на географската карта на страната.

В събота Тезджан Наимова ще стартира в спринта на 100 метра на международния турнир по лека атлетика "Евроинс". На 13 юли пък тя ще участва в третия турнир от Златната лига в Рим. След това Наимова спира участието си в турнири и насочва подготовката си изцяло за Световното първенство от 25 август до 3 септември в Осака.