Тайсън Гей даде най-добър резултат в света за сезона и на 200 метра. Това стана по време на  първенството на САЩ по лека атлетика, което е и квалификация за световния шампионат. Той спря хронометрите на 19,74 секунди.

Преди десет дена Юсейн Болт спечели старта от турнира на Диамантената лига в Осло с 19,79 сек, макар и с попътен вятър от 1,7 м/сек.

Второто и третото място в първенството на САЩ заеха Айзия Йънг и Къртис Мичъл съответно с 19,86 и 19,99 секунди.

Преди два дни Гей даде най-добро време за сезона на 100 метра, когато победи Джъстин Гатлин с 9,75 секунди.

Той демонстрира великолепна спортна форма и показа, че е напълно възстановен от контузията в бедрото. С голям интерес се очаква сблъсъкът му с Юсейн Болт на световното първенство в Москва тази година.

Изненада поднесе Кимбърлин Дънкън на 200 метра при жените, където победи олимпийската шампионка Алисън Филикс. Дънкан финишира първа за 21,80 секунди, а Филикс остана втора на 0,05 секунди зад нея.