Милица Мирчева получи поредното си призвание в САЩ. Родената в Добрич състезателка, чийто личен треньор е Йоло Николов в СК Атлет - Мездра, беше отличена с престижната награда "Golden Nole Award". Отличието се връчва за постижения в областта на спорта.

Това стана на официална церемония, която се състоя в University Center Club в столицата на американския щат Талахаси.

На церемонията, която се организира за 24-и път от Student Athlete Advisory Council (S.A.A.C.), бяха отличени най-добрите студенти спортисти от 20-те отбора в различните видове спорт на Университета на Флорида.

Мирчева заслужи една от 22-те индивидуални награди в категорията "Golden Nole Award Winners" за своето впечатляващо представяне през сезона в шампионата по крос кънтри в Южната дивизия на Колежанското първенство на Щатите.

През тази година Милица финишира първа на 3000 м в зала в "Larry Wieczorek Invitational" (9:25.22 мин) и на 5000 м в "David Hemery Valentine Invitational" в Бостън с време 16:07.12 мин, подобрявайки националния рекорд на България на закрито в тази дисциплина, спечели сребърен медал на 5000 м (16:34.93 мин).