Заради нелепа грешка беше отнета титлата на българина Митко Ценов в бягането на 3000 метра стипълчейз на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години в Тампере (Финландия).

Ценов спечели убедително бягането на финала с време 8:32.74 минути. След това обаче  бе дисквалифициран. Според съдиите Митко Ценов по време на бягането си е стъпил извън очертанията на пистата.

От щаба на българската лекоатлетическа делегация в Тампере веднага бе подадена контестация. След едночасово заседание на жури д'апел тя бе отхвърлена.

Така шампион на 3000 метра с препятствия стана испанецът Абделазиз Мерзуги, който в състезанието финишира на близо две секунди след Митко Ценов, а среброто заслужи  Джузепе Джератана (Италия).