Новата звезда на световната лека атлетика Ноа Лайлс спечели златния медал на 200 метра гладко бягане на Световното първенство по лека атлетика в Доха (Катар).

Ивет Лалова-Колио: Вълнувах се, смях се, имаше българска група, радвах се, плаках...

Българката преживя много емоционално класирането си за финал на 200 метра

Победата на американеца дойде по-трудно от очакваното и за това главен виновник беше британецът Адам Джемили, останал на разочароващото четвърто място. Джемили водеше след първите 100 метра и диктуваше темпото до последните част, когато, очевидно, не разчел силите си, се срина.

Лайлс не можа да разгърне бягането си така както го прави през тази година, но накрая показа класата си, финиширайки с време 19.83 секунди. Той имаше отлично постижение и на 100 метра, но реши да пропусне най-бързия спринт, спечелен от сънародника му Крисчън Коулман.

Снимка 445647

Второто място остана за канадеца Андре де Грас с 19.95 секунди. Еквадорецът Алекс Киньонес поднесе голямата сензация като също успя да изпревари Джемили в последните метри и завърши с време от 19.98 секунди. Британецът плака неутешимо след финала, пресечен за 20.03 секунди. Той може би плати цената за участието си последователно на 100 метра и 200 метра. Адам неразбираемо защо бяга на границите на възможностите си в сериите и на полуфинала.

Шампионът от Лондон 2017 Рамил Гулиев финишира пети с 20.07 секунди без да има шанс за медал.