Поредната добра новина за българската лека атлетика от Европейското първенство в Белград е факт. Георги Цонов се класира за финала на троен скок на шампионата в зала.

23-годишният българин покри квалификационната норма 16.60 в третия си опит. Нашето момче скочи 16.73 и така ще бъде сред най-добрите на Стария континент. Преди две години на Евро 2015 в Прага, Цонов завърши пети с резултат 16.75.

Другите двама българи в състезанието - Румен Димитров и Златозар Атанасов не успяха да покрият норматива и остават извън финала. Димитров записа 16.36, а Атанасов 15.96.

Добромир Карамаринов: Постижението на Радослава Мавродиева е забележително

Карамаринов: Постижението на Радослава е забележително

Шефът на атлетиката ни очаква добро представяне и от останалите седем българи на шампионата в Белград

Границата за финал прескочиха общо деветима състезатели, като най-добро постижение записа Макс Хеб от Германия - 17.52. Финалът е в неделя от 17:04 часа.

По-рано днес Радослава Мавродиева спечели сребърен медал в тласкането на гюле.