Ноа Лайлс стана световен шампион на първенството по лека атлетика в Доха. Спринтьорът триумфира в бягането на 200 метра при мъжете.

22-годишният американец завърши с време 19.83 секунди. През сезона Лайлс постигна още по-впечатляващ резултат от 19.50 секунди на 200 метра.

"Не ме наричайте новия Болт. Аз съм себе си. Толкова много пъти тази година си мислех, че ще бъда световен шампион.

Не знам колко хора идват на първото си Световно първенство и печелят злато, но аз го направих", сподели развълнуваният атлет.

Новата звезда на световната атлетика Ноа Лайлс спечели финалa на 200 метра в Доха

Американецът беше притиснат от Адам Джемили, но показа класата си в заключителните метри